8 شهريور 1396 21:24:28
سيزدهمين جشنواره شهيد رجايي با تجليل از خانواده‌هاي شهداي دولت و دستگاههاي برتر برگزار شد

سيزدهمين جشنواره شهيد رجايي به مناسبت گراميداشت هفته دولت و با هدف تقدير از تلاشگران عرصه خدمت به مردم شريف ايران اسلامي با شعار توسعه و پيشرفت ايران اسلامي با تقويت وحدت و عزت ملي در سايه آزادي، امنيت و آرامش در سالن اجلاس سران برگزار شد.

در اين مراسم رييس جمهور از خانواده ٥ شهيد دولت، شهيدان محمد جواد تندگويان، سيد موسي نامجو، موسي كلانتري، محمود قندي و حسن عباسپور و برگزيدگان و دستگاههاي برتر جشنواره شهيد رجايي در سال ٩٦ كه بر اساس نتايج ارزيابي هاي انجام شده از عملكرد سال ٩٥ آنها انتخاب شده اند با اهداء لوح و تنديس جشنواره، تقدير كرد.

بر اين اساس وزارت امور اقتصادي و دارايي ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت جهاد كشاورزي، بنياد شهيد و امور ايثارگران، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سازمان امور مالياتي كشور، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، سازمان ملي استاندارد، سازمان بهزيستي كل كشور و گمرك جمهوري اسلامي ايران به عنوان ١٠ دستگاه برتر در سيزدهمين جشنواره شهيد رجايي برگزيده و از سوي رييس جمهور مورد تقدير قرار گرفتند.

در ابتداي اين مراسم مهندس جمشيد انصاري، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور گفت: بعد از پيروري انقلاب اسلامي و با توجه به تاكيد  قانون اساسي  ، تلاش مستمر براي ايجاد «نظام اجرايي با كارآيي بيشتر و سرعت افزون تر در اجراي تعهدات اداري» همواره در دستور كار دولت ها و سرلوحه برنامه ها و اقدامات دولت در دوره هاي مختلف بوده است . از اين رو دولت تدبير و اميد نيز استقرار «حكمراني خوب» را به عنوان يك هدف مهم خود تعريف و تحقق آن را در طول دوره دولت يازدهم با جديت دنبال كرده است.

انصاري از جمله اقدامات انجام يافته در اين زمينه را تصويب نقشه راه و برنامه جامع اصلاح نظام اداري در سال اول فعاليت دولت يازدهم و پيگيري اصلاحات مستمر در نظام اداري و مديريتي كشور و ساختار نيروي انساني دولت در طول اين دوره عنوان كرد و گفت: بر اساس خط مشي و برنامه اعلام شده از سوي رياست محترم جمهوري اسلامي ايران همين رويكرد در طول دوره دولت دوازدهم نيز با اهتمام و جديت بيشتر دنبال خواهد شد .

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور تصريح كرد: دولت بر اين باور است كه مديران وكاركنان دولت، سرمايه اصلي دولت و نظام براي اداره كشور هستند و دولت همان گونه كه خود را مكلف مي داند از اين سرمايه صيانت نموده و زمينه ارتقاء توانمندي و كارآيي و نيز رسيدگي به مسائل معيشتي و رفاهي آنان را فراهم نمايد ، متعاقباً از آنها نيز توقع دارد با تلاش مضاعف در انجام وظايف محوله و رسيدگي مجدانه و از روي تعهد و تكليف به امور مردم و مراجعان، اعتماد ملّت به نظام اداري كشور و خود را افزايش دهند و بر اين باور باشند كه اعتماد مردم به دولت و نظام اداري بخشي از سرمايه اجتماعي است كه بسيار با ارزش است و بايد مستمرا براي ارتقاء اين سرمايه عظيم تلاش گردد.

رئيس دولت تدبير و اميد با بيان اينكه سازمان امور اداري و استخدامي كشور مسئوليت بسيار سنگيني را دارد كه طبق قانون برعهده رييس‌جمهور است كه او به شخصي تفويض مي‌كند، تصريح كرد: سازمان برنامه و بودجه نيز مسئوليت بسيار سنگيني دارد. اين دو مسئوليت سخت‌ترين مسئوليت‌هايي هستند كه برعهده رييس‌جمهور است. اگر پول كشور درست خرج نشود، سازمان برنامه و بودجه مسئول است و اگر ادارات خوب كار نكنند، سازمان امور استخدامي مسئول است.

روحاني با بيان اينكه نبايد پشت ميز اين آقا و آن آقا به مردم توهين شود، خاطرنشان كرد: اگر يك ثانيه از وقت مردم تلف شود ما مسئوليم و در پيش خدا بايد پاسخگو باشيم. ما بايد بتوانيم ببينيم كه كارمندهاي ما چگونه كار مي‌كنند. در جوامع ديگر اين گونه است. من در سال ۶۰ سفري به ژاپن داشتم و در آنجا ديدم كه همه كارمندان در يك سالن هستند كه آن سالن شيب‌دار است و رييس آن بخش بالاي سر همه آنها حضور دارد و به اين طريق بر روند كار آنها نظارت مي‌كند.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه چرخه مديريت در كشور خيلي كند است، خاطرنشان كرد: من براي اين دولت خيلي مشورت كردم. هرچه ليست مي‌آمد همه سن‌ها بالا بود. چرا؟ چرا گردش مديران و نخبگان ما متوقف شده است؟ چرا جوانان ما نمي‌توانند بالا بيايند. من به وزرا و معاونان دستور داده‌ام كه در اين دوره حداقل دو جوان بين ۳۰ تا ۴۵ سال بالا بيايند و به سمت معاون وزير برسند.

روحاني اضافه كرد: يكي از وزرا شوخي مي‌كرد و مي‌گفت اگر جوانان معاون وزير شوند، پس ما بايد خداحافظي كنيم. بله، همه بايد يك روز خداحافظي كنيم. چرا در اين چهار سال جوانان ما بالا نيايند؟ بگذاريم جوانان بيايند. اينها شور و نشاط بيشتري دارند، سلامتي بهتر و بيشتري دارند. من به ياد دارم وقتي جوان بوديم چگونه كار مي‌كرديم و در جبهه چطور بوديم. كيلومترها در پشت و جلو وانت از اين جبهه به آن جبهه مي‌رفتيم و مشكلي هم نداشتيم و كمرمان درد نمي‌كرد.

 

 

 

 


Powered by Tetis PORTAL