اخبار و رويدادها
22 مهر 1399 9:51:17
عليرضا شاهپري با هدف بررسي راهكارهاي ايجاد و استقرار مجتمع اداري در شهرستان‌هاي جديدالتأسيس به بيرجند سفر كرد

عليرضا شاهپري، رئيس امور ساختارهاي سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور، در روزهاي يكشنبه و دوشنبه، 20 و 21 مهرماه، با هدف بررسي راهكارهاي ايجاد و استقرار مجتمع اداري در شهرستان‌هاي جديد التأسيس و بخش‌هاي محروم و دور از مركز به منظور خدمت‌رساني ارزنده به مردم و افزايش سطح رضايتمندي ارباب رجوع و شهروندان محترم در مناطق مزبور و همچنين بررسي اصلاح ساختار سازماني شهرستان‌ها به شهرستان بيرجند سفر كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، وي در بدو ورود خود به سازمان مديريت و برنامه‌ريزي خراسان جنوبي، طي نشستي با مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان ديدار كرد. سپس شامگاه يكشنبه جلسه‌اي به رياست مجيد پورعيسي، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي خراسان جنوبي، و با حضور عليرضا شاهپري، رئيس امور ساختارهاي سازماني و رضا رمضاني مير، معاون طراحي ساختار سازماني دستگاه‌هاي اجتماعي، عمومي و قضايي امور ساختارهاي سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور و تعدادي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان خراسان جنوبي تشكيل شد.

در اين نشست، رئيس امور ساختارهاي سازمان اداري و استخدامي كشور ضمن ابراز خشنودي از سفر به استان و قدرداني از سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان در راستاي تشكيل اين جلسه ضمن بيان اين نكته كه ايجاد پست‌هاي سازماني نياز به مصوبه هيئت وزيران دارد، افزود: سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان مي‌تواند با نياز واقعي استان را به صورت شهرستاني احصا و به سازمان اداري و استخدامي كشور منعكس كند تا پيگيري‌هاي لازم انجام شود.

وي در خصوص ايجاد مجتمع‌هاي اداري گفت: سازمان اداري و استخدامي كشور با اين رويكرد موافق است اما بايستي نياز واقعي استان بررسي و شناسايي شود چرا كه ايجاد و احداث مجتمع‌هاي اداري شرايط خاص و ويژه‌اي را مي‌طلبد.

سپس رضا رمضاني‌مير، معاون طراحي ساختارهاي سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور، درخصوص ايجاد واحدهاي سازماني در شهرستان‌هاي جديدالتأسيس گفت: با توجه به وسعت استان و فاصله برخي شهرستان‌ها  از مركز استان و نياز به خدمت‌رساني به مردم، ايجاد نمايندگي قابل انجام است و پيگيري لازم انجام خواهد شد.

وي متذكر شد: ارتقاي نمايندگي به اداره با توجه به مصوبه بند ط ماده 29 قانون مديريت خدمات كشوري در شهرستان‌هاي كمتر از 70000 نفر امكان‌پذير نيست و قانون اين اجازه را نمي‌دهد. در حاشيه اين نشست هريك از حاضران به بيان مطالبات و مشكلات موجود پرداختند. از جمله مهمترين مباحث مطروحه مي‌توان به درخواست ساختار تشكيلاتي و نمايندگي و ايجاد مجتمع اداري در بعضي شهرستان‌ها، وضعيت نيروي انساني و افزايش سطح خدمت‌رساني به مردم اشاره كرد.

شاهپري در روز دوم سفر خود به شهرستان طبس، بخش ديهوك، شهرستان فردوس و بخش اسلاميه با هدف بررسي ساختار و ايجاد مجتمع‌هاي اداري رفت. وي همچنين به منظور شناسايي مشكلات موجود از نمايندگي‌هاي آموزش‌و‌پرورش و دامپزشكي نيز بازديد كرد.

رئيس امور ساختارهاي سازماني سازمان اداري و استخدامي كشور در روز پاياني سفر به خراسان جنوبي با حسيني معاون توسعه مديريت و منابع استاندار به بحث و تبادل نظر پرداخت.


Powered by Tetis PORTAL