اخبار و رويدادها
22 مهر 1399 11:33:0
رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور بخشنامه مقررات استفاده از ماسك در اماكن دولتي و اجرايي را ابلاغ كرد
پيرو بخشنامه شماره 290823 مورخ  05‏/06‏/1399 سازمان اداري و استخدامي كشور و با توجه به بند (6) مصوبات چهلمين جلسه ستاد ملّي مديريت كرونا مورخ 19‏/7‏/1399 كه به تأييد رياست محترم جمهوري اسلامي ايران رسيده است، رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور بخشنامه مقررات استفاده از ماسك در اماكن دولتي و اجرايي را به كليه دستگاه‌هاي اجرايي موضوع ماده (5) قانون مديريت خدمات كشوري ابلاغ كرد.

به گزارش روابط‌عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور، به موجب اين بخشنامه، مسئولان ادارات، مأموران حراست و نگهباني، و مسئولان كنترل ورود و خروج در كليه ادارات دولتي و مؤسسات عمومي غيردولتي موظفند از ورود مراجعان و كاركناني كه از ماسك بهداشتي استفاده نمي‌كنند به محيط‌هاي اداري جلوگيري كنند. هرگونه ارائه خدمات به اينگونه مراجعان نيز توسط مسئولان و كاركنان ادارات ممنوع است.

درصورت مشاهده هرگونه بي‌مبالاتي مسئولان ادارات و كاركنان مسئول ورود و خروج به ادارات و يا دريافت گزارش عدم‌ رعايت بند فوق از سوي بازرسان بهداشتي و مسئولان ذيربط، مجازات‌هاي مقرر در بند (1) بخشنامه شماره 290823 مورخ 5‏/6‏/1399 اين سازمان در مورد خاطيان اعمال خواهد شد و درصورتي كه عدم رعايت ضوابط ابلاغي ناشي از بي‌مبالاتي مديران و مسئولان واحدهاي اداري باشد، پرونده آنان به هيئت رسيدگي به تخلفات اداري منعكس خواهد شد.

طبق اين بخشنامه، مقامات موضوع ماده (12) قانون رسيدگي به تخلفات اداري و مسئولان و مديراني كه اختيارات موضوع ماده (12) براي اعمال مجازات‌ها به آنان تفويض شده است و هيئت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري دستگاه‌هاي اجرايي موظفند خارج از نوبت به گزارش‌هاي مربوط به تخلفات موضوع اين بخشنامه و بخشنامه شماره 290823 مورخ 5‏/6‏/1399رسيدگي و گزارش اقدامات خود را به صورت ماهانه از طريق مسئولان هماهنگي هيئت‌هاي دستگاه به دبيرخانه هيئت عالي نظارت ارسال كنند.

اين بخشنامه در كليه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي و واحدهاي تابعه آن‌ها كه در تهران بزرگ مستقر هستند و ادارات كل استان تهران و ديگر ادارات و واحدهاي اداري مستقر در شهر تهران لازم الاجرا و مسئوليت اجراي آن برعهده مديران و مسئولان ادارات در سطوح مختلف و واحدهاي حراست است.


Powered by Tetis PORTAL