سازمان از نگاه رسانه ها
12 تير 1397 16:23:1
ايسنا/ رئيس سازمان بهزيستي اعلام كرد: اجراي كامل قانون سهميه ۳ درصدي استخدام معلولان در دستگاه‌هاي اجرايي

رئيس سازمان بهزيستي كشور بر اجراي قانون استخدام ۳ درصدي معلولان تاكيد كرد و گفت: تفاهم نامه بين سازمان بهزيستي كشور و سازمان امور استخدامي براي اجراي اين قانون در سال جاري منعقد شده است.

انوشيروان محسني بندپي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره برخي انتقادات مطرح‌شده در مورد اجرايي‌نشدن سهميه ۳ درصدي استخدام معلولان در دستگاه‌هاي اجرايي كشور، افزود: اولين آزمون فراگير استخدامي برگزار شده در سال جاري، مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده كه در شرح وظايف مطرح‌شده در آن به نظر مي‌رسيد محدوديت‌هايي براي به كارگيري معلولان در نظر گرفته‌اند.

وي در ادامه اظهار كرد: با هماهنگي انجام‌شده با مسئولان اين وزارتخانه، اين سهميه ۳ درصدي به طور جداگانه در نظر گرفته شده و در سرجمع استخدام‌هاي وزارت آموزش و پرورش لحاظ و اعمال خواهد شد. بر اين اساس معلولاني كه استخدام خواهند شد در بخش‌هاي اداري مشغول به كار مي‌شوند.

رئيس سازمان بهزيستي كشور با تأكيد بر اينكه براساس قانون جديد «حمايت از حقوق معلولان»، دستگاه‌هاي اجرايي كشور مكلف هستند سهميه ۳ درصدي استخدام معلولان را اجرا و لحاظ كنند، گفت: براساس تفاهم‌نامه با سازمان استخدامي كشور، اهتمام جدي براي اجراي اين قانون از زمان ابلاغ آن در سال جاري وجود دارد تا با فراهم كردن زمينه اجرايي آن، به نحو احسن عملياتي شود.

محسني بندپي با اشاره به اينكه به اشتغال معلولان حق شهروندي و قانوني آنهاست، تصريح كرد: با لحاظ شدن سهميه استخدام معلولان در وزارت آموزش و پرورش و انعقاد تفاهم‌نامه بين سازمان بهزيستي و اين وزارتخانه، اين اطمينان حاصل شده است كه سهيمه استخدام معلولان رعايت خواهد شد.

وي با ابراز اميدواري نسبت به اجرايي‌شدن كامل قانون جديد حمايت از حقوق معلولان در سال جاري و سال‌هاي آينده، افزود: از ابتداي اجراي قانون حمايت از حقوق معلولان، وحدت رويه و تفاهم‌نامه بين سازمان بهزيستي و سازمان امور استخدامي كشور براي اجراي قانون استخدام ۳ درصدي معلولان در دستگاه‌هاي اجرايي كشور و الزام آنها براي رعايت اين قانون، ايجاد شده است


Powered by Tetis PORTAL