اخبار و رويدادها
21 مهر 1398 14:38:46
معاون رئيس جمهور در بازديد از جشنواره فناوري نانو: دستاوردهاي متخصصان ايراني در حوزه فناوري هاي نانو از افتخارات ملي است

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور گفت: آنچه كه متخصصين در حوزه فناوري نانو ايجاد كرده‌اند را مي‌توان به عنوان يكي از افتخارات ملي به حساب آورد و تجارب مشابه در حوزه علوم و فناوري‌هاي پيشرفته نشان مي‌دهد كه ما از زمان بهترين استفاده را كرده‌ايم.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور مهندس جمشيد انصاري ضمن بازديد از دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو، دستاوردهاي ارائه شده در اين نمايشگاه را بسيار مفيد و قابل توجه عنوان كرد و افزود: بايد به جاي زمان گذاشتن و اهتمام در دستيابي به قابليت هاي موجود در توليدات سنتي بتوانيم با اتكا به نيروهاي توانمند در حوزه‌هاي علمي به جايگاه مثبتي در عرصه توليد محصولات برسيم.

رئيس سازمان اداري و استخدامي كشور  در ادامه خاطرنشان كرد: فناوري نانو و آي‌تي از حوزه هايي هستند كه به ارتقاي جايگاه جهاني ما كمك مي كنند. اگر در صنايع مختلفي مانند خودروسازي در بين ۵۰ كشور اول دنيا هستيم اما در عرصه توليد دانش و محصولات مبتني بر فناوري نانو مي‌توانيم در بين 5 كشور برتر جهان قرار بگيريم كه علاوه بر ارزش افزوده بيشتر براي محصولات توليدي مبتني بر اين فناوري، امكان داشتن نيروهاي توانمند بيشتر در اين حوزه را براي كشور نيز فراهم مي‌كند.

معاون رئيس جمهور در پايان خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه نمونه‌اي از همكارهاي بخش صنعتي و علمي كشور است و نشان دهنده ميزان پيشرفت و بالندگي ما در اين عرصه است.  در بازديدي كه از نمايشگاه داشتم توليدات و دستاوردهاي ارائه شده خوب بودند.

گفتني است در دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو ۲۰۰ شركت و نهاد حضور دارند و اين دوره متفاوت از سا‌ل‌هاي گذشته با هدف تجاري‌سازي دستاوردها و محصولات فناوري نانو با توسعه صادرات و توسعه بازار در داخل و خارج از كشور برگزار شد.

 


Powered by Tetis PORTAL