25 دي 1397 18:22:18
جزئيات ششمين آزمون استخدامي فراگير دستگاه هاي اجرايي كشور در سال 1397

رئيس امور آمار، برنامه ريزي و تامين نيروي انساني سازمان اداري و استخدامي كشور گفت: ششمين آزمون فراگير دستگاههاي اجرايي در اسفند ماه امسال برگزار مي شود.بر اساس آگهيهايي كه تاكنون نهايي شده است حضور حدود 20دستگاه اجرايي و جذب حدود4300نفر قطعي شده است و چند دستگاه ديگر نيز تا چند روز آينده ظرفيت خود را اعلام مي كنند و ظرفيت جذب در اين آزمون حدود ۵ هزار نفر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي سازمان اداري و استخدامي كشور دكتر علي اله قنبري، رئيس امور آمار، برنامه ريزي و تامين نيروي انساني سازمان اداري و استخدامي كشور  تصريح كرد: از اوايل هفته بعد ثبت نام براي آزمون شروع مي شود. متقاضيان شركت در آزمون بايد براساس ماده 42 قانون مديريت خدمات كشوي شرايط عمومي، مانند سلامت جسمي و رواني، ايراني بودن، مدرك تحصيلي دانشگاهي،گواهي پايان يا معافيت از خدمت براي آقايان و ساير شرايطي كه در دفترچه آزمون آورده مي­شود و همچنين شرايط اختصاصي كه برخي از شغل‌محل ها دارند را دارا باشند تا بتوانند در آزمون شركت كنند.

وي در رابطه با سهميه ها در آزمون افزود: برخي از شغلمحلها نيازي به مدرك تحصيلي دانشگاهي ندارند و متقاضيان مي توانند با مدرك تحصيلي ديپلم در آزمون شركت نمايند كه اين بخش مختص فرزندان شاهد ميباشد. در رابطه با سهميه در آزمون هم اينگونه است كه طبق قانون25درصد سهميه براي خانوادههاي شهدا و ايثارگران در نظر گرفته شده است، 5درصد از سهميه براي بخش ديگري از ايثارگران و همچنين 3درصد از سهميه نيز براي معلولين در نظر گرفته شده است.

رئيس امور آمار، برنامه ريزي و تامين نيروي انساني سازمان اداري و استخدامي كشور  تصريح كرد: با توجه به نظرات ديوان عدالت اداري و هيئت عمومي ديوان به دليل رعايت عدالت استخدامي،بصورت عام در اين ازمون گزينه بومي بودن براي شركت در ازمون حذف شده است تا متقاضيان در فضاي رقابتي آزاد بتوانند در آزمون شركت كنند و هر كس كه شرايطش را دارد بتوانند پس از قبولي در آزمون كتبي و بعد از سپري كردن  مصاحبه و ساير مراحل استخدامي به استخدام دستگاههاي اجرايي در آيند.

دكتر قنبري در پايان تصريح كرد: داوطلبين دقت نمايند كه در زمان ثبت نام در آزمون اطلاعاتي كه خواسته شده است را به دقت وارد نماييد و مدارك خواسته شده را به درستي بارگذاري كنند، چون مبناي صدور كارت ورود به جلسه آزمون و ساير مراحل استخدامي تا مرحله نهايي براي جذب متقاضيان اين اطلاعات مي باشد به همين دليل سعي كنند اطلاعات را دقيق وارد نمايند تا با شكل مواجه نشوند.


Powered by Tetis PORTAL